Co to jest e-procurement? Czy warto się tym interesować?

Istniejemy w takowych czasach, iż większość zadań, jakie kiedyś można było załatwić jedynie tradycyjnie, dzisiaj damy radę załatwić też przez Internet.
To mocno wygodne, ponieważ oszczędza nam czas, jest automatyczne. Nie dziwi więc, że coraz większa liczba osób z takiego rozwiązania korzysta.


Szczególnie to ciekawe jak bierzemy pod rozwagę branże, jakie się pod tym kątem zmieniają. Dobrym przykładem będzie na przykład platforma przetargowa, która świetnie upraszcza i unowocześnia taki cały proces (klikaj na logintrade.pl). Na uwagę w tym znaczeniu zasługuje e-procurement, czyli taki obszar e-biznesu, jaki odnosi się do integracji elektronicznej i rozporządzania różnymi działaniami związanymi z procesem elektronicznym zamówień w sektorach zarówno publicznym jak i również w sektorze prywatnym.


Dzięki niemu spełnione są aż trzy najważniejsze funkcje (ciekawe rzeczy są na logintrade.pl). Jako najistotniejsza jest automatyzacja całego procesu zakupowego, bo e-procurement obsługuje kompletny proces zaopatrzenia w całej organizacji. To sprawia, iż pełny obieg dokumentów będzie mniej skomplikowany i szybciej odbywa się. To również kontrola zakupów, gdyż dzięki temu możemy prowadzić ogólną koordynację planowania, budżetowania oraz monitorowania procesu zakupywania towarów.


tłumacz


To bardzo pomaga departamentowi zakupów, gdyż pracujący tam specjaliści mogą zająć się najistotniejszymi rzeczami – wyborem dostawców. To wreszcie trzeci punkt, to znaczy standaryzacja asortymentu.
Razem ze wszystkimi działaniami prowadzi zweryfikowanie nabywanego towaru oraz portfela dostawców. Nie ma potrzeby chyba nawet wspominać o tym jak ma to ogromny wpływ na politykę firmy, bo poprawie ulega planowanie oraz kooperacja z dostawcami.