Czy do archiwizowania danych w firmie mogłyby być wykorzystywane zwykłe płyty DVD?

Dobrym pomysłem jest archiwizowanie informacji w spółce. Dane takie mogłyby przydawać się kiedyś, jeśli chcielibyśmy znaleźć zlecenia klienta czy też stare umowy.
archiwizacja danych
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com


Zdalna praca programisty
Author: pixabay.com
Source: pixabay.com


Nawet typowe wyłączenie energii elektrycznej może powodować utratę istotnych informacji. Z tego też powodu bardzo istotna w każdej spółce jest archiwizacja danych. Straty danych mogłyby iść w niezwykle duże kwoty, zatem zatrudnienie informatyka, który zająłby się tego typu czynnościami jest bardzo istotne. Istotne jest też, żeby zarchiwizowane dane były zgromadzone na innym nośniku niż dysk twardy komputera. Mogą to być przykładowo zwykłe płyty DVD. Zarchiwizowane dane - adres tej strony - mogą być zapisane w plikach rar. Dzięki temu pliki będą mniejsze, co ułatwi ich trzymanie w znacznej ilości na jakimkolwiek nośniku mającym swą pojemność.


Tak jak można by archiwizować dane w firmie, identycznie można to robić z filmami czy też fotografiami. Na płycie DVD można by zapisać dużo zdjęć i wówczas mamy już pewność, że nie zginą one po usterce laptopa. Znakomitym wyborem na archiwizację danych mogłaby być płyta blu-ray. Jeżeli ktokolwiek pragnąłby zachować trwający kilka godzin film w najlepszej jakości, to taka płyta okaże się doskonałym wyborem. Na pewno informatyk zatrudniony do archiwizacji informacji w naszej firmie, wybierze najlepszy na to sposób. Nie będzie wtedy groźby, że dane (zobacz pokaż szczegóły) gdzieś znikną.
Za niewielką cenę można by także kupić dodatkowy dysk wewnętrzny i na nim zapisywać konieczne informacje. Doskonałym wyborem mogłyby być także dyski HDD, które niezwykle trudno zniszczyć, bo mają niezwykle trwałą obudowę.