Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

Czym cechuje się biznes internetowy?

Najnowsze czasy opływają w nazwy posiadające prefiks "e". Jest to naturalnie abstrakt od angielskiego wyrazu "electronic", zatem elektroniczny, jednak kiedy wyliczamy kolejno kilka słów zaczynających się w ten wariant, ktoś nieopatrznie mógłby błędnie uznać, że chcemy pójść do łazienki informując o niniejszym wszystkich niejako niewielkie dziecko.
odwzorowanie - praca
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com


E-procurement
Source: http://www.flickr.com


A wszakże usługi albo dziedziny, jakich nazwy rozpoczynają się od prefiksu "e" proste w swej konstrukcji bezdyskusyjnie nie są. Dla przykładu określenie E-procurement znaczy wszystko, co kojarzy się z funkcjonowaniem komputerowego handlu (Logintrade - oferta). Od mechanizacji mechanizmów handlowych, w tym zastosowania e-faktury lub elektronicznego podpisu, poprzez kontrolę elektronicznych procesów zakupowych, do pewnego rodzaju standaryzacji sprzedawanych poprzez różne firmy produktów. E-procurement może w znacznym stopniu nie tylko udogodnić dokonywanie kontraktów, lecz także znacznie je przyspieszyć. A w jakim miejscu w Internecie moglibyśmy zobaczyć E-procurement w praktyce?


zegarek
Author: Morgan
Source: Morgan


Dobrym przykładem są aukcje elektroniczne, gdzie posiadamy możliwość niejako negocjowania opłaty finalnej danego towaru. Również informatyczny obrót akt czy funduszy zezwala oszczędzić dużo czasu oraz wysiłku zainteresowanych handlem elektronicznym ludzi (o aukcjach elektronicznych). Takie aukcje (zobacz platforma dla firm) elektroniczne przedstawiają niezwykle wygodne i łatwe w używaniu narzędzie zarówno dla handlarzy jak i dla kupujących.
Ponadto jeśli np. będziemy potrzebować danych o przykładowo różnych ofertach sprzedającej taki towar firmy, to na serwisach wirtualnych wystawiających aukcje elektroniczne będzie to niezwykle szybkie i łatwe.