Czym jest smart pożyczka i czy naprawdę dobrze jest zdecydować się na jej zaciągnięcie?

Obecnie, propozycja produktów finansowych jest faktycznie różnorodna, więc bez względu na własne oczekiwania można znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie. W dodatku, bankom wyrasta duża konkurencja, którą są parabanki, czyli firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek.


dużo pieniędzy
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Parabanki znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że zapotrzebowanie na ich produkty jest dosyć duże, dlatego ciągle urozmaicają swoją ofertę, starając się żeby pożyczka mogła zostać zaciągnięta przez możliwie jak największą ilość osób. Z reguły, nie oczekują żadnych zaświadczeń, poza aktualnym dowodem osobistym. Nowym produktem finansowym, który bezzwłocznie stał się popularny jest pożyczka online, której dokładny opis jest w Wybierarce. Na czym ona polega? Czy faktycznie warto jest zdecydować się na jej zaciągnięcie?

Firma Mała Pożyczka, z siedzibą w Białymstoku, oferuje pożyczkę online, czyli pożyczkę którą można otrzymać za pośrednictwem Internetu. Najwyższa kwota, którą można dostać to 2,5 tysiąca złotych, natomiast zobowiązanie spłacać można najdłużej przez 30 dni. Pożyczkę może zaciągnąć każda osoba, która posiada polskie obywatelstwo oraz ukończyła 21 lat. Nie może ona jednakże przekroczyć 70 roku życia. Na dodatek, pożyczkobiorca musi być wolny od jakichkolwiek zadłużeń, ponieważ jest to sprawdzane w odpowiednich rejestrach. Jednocześnie klient może spłacać jedynie jedną pożyczkę. Cała procedura pożyczania pieniędzy może być zrealizowana całkiem online, co jest rzeczywiście komfortowym rozwiązaniem. Wystarczy uiścić symboliczną opłatę rejestracyjną w niskiej kwocie – 0,01 złotych.


Z jakiego powodu jest to niezbędne? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że tym sposobem firma pożyczkowa jest w stanie sprawdzić dane klienta. Wniosek pożyczkowy może zostać złożony też za pośrednictwem wiadomości SMS. Ogromną zaletą smart pożyczki jest fakt, że gdy nie posiada się pieniędzy niezbędnych dla spłacenia tego zobowiązania, okres można przedłużyć i przystosować do indywidualnych oczekiwań. Nie ma znaczenia ile razy przekłada się termin oddania pożyczonych pieniędzy. Reasumując, pożyczka tego rodzaju to rozwiązanie dla osób, które dość szybko potrzebują pieniędzy i nie mogą długo czekać na niezbędne środki. Opcja złożenia wniosku online lub przez SMS to dosyć duża wygoda.