Dla jednych to ciekawe, dla pozostałych straszne czasy. jak pogodzić te dwa światy? Wychodzi na to, że jest to niemożliwe

Dawniej to były czasy – rzekła babcia do wnuczka. Był to jej komentarz gdy ten nie wychodził przez kilka dni z domu. Nie odchodził od komputerowego monitora, lecz babcia nie wiedziała do końca, czym on tam się zajmuje. Mogła dostrzec tylko jakie światła, błyski, no i słyszała wybuchy, słowa w obcym języku. W rzeczywistości wnuczek gra w gry komputerowe, ale babcia nie jest w stanie tego zrozumieć, bo jest z innej epoki. Dawniej w domu nie było co robić, więc każdy bawił się na dworze. Dzisiaj jest na odwrót.


granie
Author: Manuel Cernuda
Source: http://www.flickr.com
Kiedyś, wcale nie tak dawno, ale jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy nie były tak zaawansowane technologicznie jak teraz, a z drugiej strony tylko nieliczni mogli sobie na nie pozwolić, na świeżym powietrzu odbywało się wszystko. Były randki, spotkania, zabawy, gry... Nikt nie myślał o siedzeniu w domu, gdyż na zewnątrz było tak pięknie, że chciało się tylko tam przebywać. Kiedyś za karę uważano konieczność pozostania w domu, dzisiaj taka karą może być zmuszanie do wyjścia na dwór. No ale w końcu, co się dziwić. Rozwój technologii i internetu zapewnia wiele możliwości rozrywki, że trudno tej opcji się oprzeć.

Przecież coraz to nowe portale społecznościowe przyciągają naszą uwagę, a czas mija tak szybko, że nawet nie wiemy,kiedy tracimy tak wiele cennego czasu. Jeśli zaś nie mamy ochoty na media społecznościowe może pograć w gry, na przykład w przeglądarce – darkorbit (http://wcograc.pl/darkorbit), ogame (link do strony) czy gry wyścigi lub zdecydować się na jakąś konsole. A jest ich sporo, dlatego jeśli jedna się znudzi, to zaraz możemyzagrać w kolejną. Gdyby nas to nie zainteresowało, to zawsze pozostaje serfowanie po internecie. Niektórzy poważnie się nad tym zastanawiają, a mianowicie, czy dobrze się dzieje, że tak właśnie jest. Jakie znaczenie ma to dla różnych grup wiekowych? Wiadomo, ze najbardziej podatne są na to dzieci, ale i młodzież z dużą częstotliwością korzysta z tych dobrodziejstw.


granie
Author: bettyx1138
Source: http://www.flickr.com
Dorośli raczej są z innej epoki, choć niektórzy pozostający na czasie także potrafią złapać bakcyla. Ogólnie, czego bać, jednym rozwiązaniem dla dziecka, które zbyt dużo czasu siedzi przed monitorem, jest zapewnienie mu zabaw na świeżym powietrzu. Nie zmotywujemy go jednak do tego, kiedy sami będziemy siedzieli przed telewizorem. Najlepszym wyjściem jest dawanie przykładu, tylko jak mamy wolny czas powinniśmy gdzieś wyjechać, żeby pospacerować, na przykład po lesie. Zresztą, wieczorny spacer to już duży plus.