Dotacje z UE są godne uwagi!

Czy UE dała akurat naszym rolnikom wiele dobrego? Ci farmerzy, którzy tak jakby zatrzymali się jeszcze w PRL-u zapewne wychodzą z założenia, że owa organizacja to zło. Jednak taki rolnik, który niejako jest nowoczesnym przedsiębiorcą, zasadniczo maszeruje do przodu, bez wątpienia docenia wielkie walory Unii Europejskiej.


pole
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Można w sumie powiedzieć, że jeżeli ktoś ma tak jakby głowę na karku, bez cienia wątpliwości będzie umiał czerpać sporo korzyści z obecności naszego kraju w UE. W zasadzie w dalszym ciągu nasza wieś nie jest zamożna, lecz to wyłącznie z tego powodu, że zamieszkują ją bardzo wielu starszych ludzi i najzwyczajniej w świecie leni. Dużo osób opuszcza wieś, ale to doskonały proceder, bo na wsi nie może mieszkać wielu ludzi. Kiedy na wioskach mieszka wiele osób, generalnie wydajność jest niska.

W jaki sposób w takim razie moglibyśmy sensownie wykorzystać UE? Naturalnie godne zainteresowania są dotacje dla rolników, dzięki którym niesamowicie wielu polskich rolników nareszcie się rozwinęło (czy orientujecie się czy trudno jest uzyskać dotacje unijne dla rolników). Kiedyś ciężej było rozwinąć gospodarstwo, na przykład zwiększyć ilość świń bądź krów. Poza tym, hektary są drogie, a w końcu, aby powiedzmy móc produkować bardzo dużo mleka, trzeba posiadać dużo hektarów. Czyli brak kasy sprawił, że nawet jeżeli rolnik był mocno pracowity, i tak musiał obyć się smakiem. Dzisiaj także nie jest idealnie, ale mimo wszystko jest sporo korzystniej, aniżeli przed akcesją naszego kraju do UE. I tak polscy rolnicy będą narzekać, lecz narzekanie to ludzka przywara, zatem ludzie zapewne nigdy nie przestaną narzekać. No takie jest właśnie ludzkie myślenie.

Chociaż akurat czymś najzupełniej odpowiednim jest krytykowanie biurokracji - a więc należy spełnić dużo głupich formalności biurokratycznych, zanim uzyskamy dotację. No wiadomo: niektóre działania są potrzebne, choćby dlatego, aby mieć okazję odsiać tych rolników, którzy całkowicie nie mają przygotowania, zatem gdyby uzyskali kasę, i tak przejedliby wszystko. Można powiedzieć, że bardzo pomocne są specjalistyczne firemki, które naturalnie za sowitą opłatą są w stanie spowodować, iż pozyskiwanie dotacji unijnych pewnie nie będzie wielkim problemem (pozyskiwanie dotacji unijnych dla osób fizycznych - co powinno się wiedzieć). Podejmijmy wyzwanie, spowodujmy, że nareszcie wieś w Polsce będzie bogata.