Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

Garść refleksji na temat tradycyjnych pecetów i informatyzacji, która obejmuje coraz więcej dyscyplin człowieczej egzystencji

Komputery są obecnie w tak powszechnym użytku, że w każdym domu jest przynajmniej jedno takie urządzenie, a czasem nawet każdy z lokatorów posiada swoją własną maszynę. Postęp w informatyzacji przyczynił się do tego, że współczesny komputer przybiera coraz skromniejsze rozmiary: jeżeli kiedyś przypominał ogromną szafę na ubrania, to dzisiaj bez problemu zmieści się nawet w chłopięcej kieszeni. Pecety, które jeszcze przed dziesięcioleciem stały na biurkach lwiej części studentów, obecnie bywają zamieniane na przenośne smartfony oraz oczywiście posiadają o wiele większy potencjał niż ich mechatroniczni poprzednicy.

sprzęt komputerowy
Author: Luk Tittmann
Source: http://www.flickr.com
Malutkie cyfrowe urządzenia, również nazywane komputerami, znajdują się w takich miejscach, o jakich z reguły nawet nie pomyślimy. Tak zwane komputery pokładowe są instalowane w samochodach lub na pokładach jamo jetów. Wyświetlają one osobom prowadzącym pojazdy samobieżne i powietrzne bieżące informacje na temat np. zużycia benzyny albo będą ostrzegać, gdy spali się któraś z żarówek.

Komputery są powszechnie wykorzystywane przez urzędy i inne instytucje nieprywatne. Wzrost znaczenia globalnej sieci www także w tej dziedzinie ludzkiego życia, przyniósł wielkie przeobrażenia. Obecnie w każdym magistracie stoją niebotycznych rozmiarów monitory LCD, pod biurkami są umieszczane skrzynki w kształcie prostopadłościanu, a wprawne palce sekretarki z wielką energicznością obsługują bezprzewodowe klawiatury (tutaj znajdziesz akcesoria komputerowe: ). W całkiem inny sposób przedstawia się pokój przedstawicieli młodego pokolenia. Swoje prace domowe (jonizator do wody e-sklep) młode pani już coraz rzadziej odrabiają korzystając z tradycyjnych pomocy naukowych. Dostęp do sieci, zagwarantowany dzięki nowoczesnym laptopom, nie bywa idealnym źródłem wiedzy, ale stał się odpowiednikiem pójścia na łatwiznę.

A jaka jest przyszłość komputerów? Obserwując trendy w tworzeniu tych sprzętów elektronicznych, szybko zauważymy, że stają się one coraz mniejsze i bez problemów mogą zostać zabrane na pokład jamo jeta czy do wagonu kolejowego. I nic nie dowodzi, że ta sytuacja miałaby się w najbliższej przyszłości odmienić. Niektórzy z kolei twierdzą, że projektanci komputerów zaczną korzystać z technologii używanej w biologii molekularnej. Czyżby laptop miał działać dzięki zgromadzonym się w nim bakteriom tlenowym? Czas pokaże. Póki co możemy korzystać z rozwiązań na miarę obecnej technologii (całkiem rozwiniętej), jak tu - odpowiednie drukarki termosublimacyjne i żelowe.