Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

Gdzie najlepiej udać się na wypoczynek? Bez wątpienia Zakopane pełni najlepsze standardy w zakresie wypoczynku

Wisła to najbardziej znany ze wszystkich zimowych kurortów w kraju. Tu każdego roku na narty przyjeżdżają miłośnicy zimowego szaleństwa z całej Polski. Jednak nie tylko narciarze uwielbiają Wisłę. To wspaniały punkt wypadowy w Beskidach, co już wiele lat temu mogli przyznać amatorzy pieszych wycieczek górskich.

Góry
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Wisła to też miejscowość pełna interesujących zabytków oraz góralskiego folkloru.

Czy wiesz, gdzie również można znaleźć podobne materiały? Jeżeli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść opublikowanego w tamtym miejscu artykułu.

Liczne muzea oraz galerie proponują rozrywkę nawet tym, którym nie chce się chodzić górskimi szlakami i którzy na stoku goszczą niechętnie. Myślisz o interesującym miejscu na odpoczynek? Nocleg w Wiśłe będą idealne.

Jeśli myślisz, że prezentowana problematyka jest zajmująca, wejdź na ten odnośnik, w najnowszej ofercie (https://stojo.pl/biggie/) też znajdziesz coś godnego uwagi.

Sprawdź dlaczego - Serwis Ruszaj w Polskę.

Ciekawym miejscem do zobaczenia jest również Zakopane. Co koniecznie należy zobaczyć w tym cudownym mieście? Szczególnie tutejsze muzea. Słynna „Atma” oraz wille związane z wybitnymi mieszkańcami Zakopanego (Witkiewiczem, Makuszyńskim czy Kasprowiczem) to nie tylko zachwycające zabytki góralskiej architektury i dobre reprezentantki wysoko respektowanego stylu zakopiańskiego. To muzea biograficzne, pełne osobistych pamiątek, dzięki którym bardziej interesująco możemy poznać tych, o których tak wiele napisano w szkolnych podręcznikach.

Interesującym punktem na mapie miasteczka jest cmentarz na Pęksowym Brzysku. W tym miejscu spoczywają ci wybitni mieszkańcy miasta. Znaczna ilość rozpoznawalnych nazwisk sprawia, że ten niewielki cmentarzyk jest jedną z najważniejszych nekropolii w całym kraju. Historia cmentarza rozpoczęła się w połowie XIX wieku. Od tej chwili pochowano tu wielu znaczących dla Podhala osobistości. Tu znajduje się m. in. grób znanego lekarza i przyrodnika, Tytusa Chałubińskiego, legendarnego muzyka i gawędziarza Sabały, Stanisława Witkiewicza oraz Władysława Orkana. Spoczywa tu również architekt Karol Stryjeński oraz Kornel Makuszyński. Swoje symboliczne mogiły mają na tym cmentarzu również Witkacy i założyciel Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Mariusz Zaruski. Sławne i wybitne osobowości a także wyjątkowe w swej formie nagrobki ozdobione ludowymi świątkami dobrze świadczą o wyjątkowości tego miejsca.Innym symbolem Zakopanego jest Wielka Krokiew – najbardziej znana w naszym kraju skocznia narciarska. Jej architektem był słynny architekt Karol Stryjeński, a wielkie otwarcie obiektu nastąpiło w 1925 roku. Od tego roku słynna skocznia otwiera interesującą kartę w dziejach rodzimego sportu. Liczne zawody, w tym Puchar Świata w skokach narciarskich przyczyniają się do tego, że Zakopane zimą jest pełne życia.