Jak podejmować odpowiednie decyzje finansowe?

Prowadzenie firmy w naszym kraju - nic prostego. Chociaż naturalnie musimy w jakiś sposób sobie poradzić - a zresztą nie jest aż tak kiepsko! Uważam, że jeśli nie chcemy ciągle narzekać na swój biznes, zwłaszcza musimy podejmować bardzo sensowne decyzje finansowe.


A więc na przykład to coś istotnego, aby już na początku swojej przygody z prowadzeniem biznesu założyć to konto dla małych firm, które pod każdym względem jest w porządku. Dobrze, że w Polsce funkcjonuje tak dużo banków...

oszczędności w słoiku
Author: Andrea Travillian
Source: http://www.flickr.com
Jest duży wybór, co się niewątpliwie liczy. No dobrze, lecz skąd w sumie możemy dowiedzieć się, które konto dla małych firm to prawdziwy strzał w dziesiątkę? Niewątpliwie kryzys ekonomiczny był idealnym argumentem dla wszystkich banków - oczywiście za tym, aby podwyższyć opłaty za choćby otworzenie czy prowadzenie konta. To co prawda coś zrozumiałego, bo w końcu banki muszą zarabiać możliwie jak najwięcej. Jednak my ogólnie nie jesteśmy bogatsi, a więc musimy poszukiwać jak najlepszych alternatyw. Taką opcją jest chociażby skorzystanie z uprzejmości doradcy finansowego.

Gdy tydzień temu odwiedziłem doradcę finansowego, powiedział mi niemal wszystko, jeśli wchodzi w rachubę konto dla małych firm, lecz także podpowiedział mi jaki kredyt inwestycyjny dla nowych firm to coś pod wszystkimi względami korzystnego. Trudno sądzić, iż bez sporego doświadczenia w owej dziedzinie będziemy mogli poradzić sobie z niezmiernie uciążliwym światem finansowym. Znam taką osobę, która we wszystkich przypadkach wszystkie decyzje finansowe podejmowała bez odpowiedniego zastanowienia - aktualnie mocno tego żałuje, ponieważ po prostu były one całkowicie chybione.

A jeszcze oprócz tego uczulam wszystkich odnośnie zbyt niskich kredytów. Wiem, że chcemy płacić bankowi możliwie jak najmniej, lecz w końcu i tak powinniśmy orientować się, że przecież świat finansów jest okrutny. Chcę na koniec podkreślić jedno - czymś niesamowicie ważnym jest to, aby w żadnym razie nie sądzić, że pochopne decyzje to coś w porządku. Jeśli będziemy sądzili w takowy sposób, nie możemy się dziwić, iż będziemy mocno uskarżali się na swoją sytuację. W końcu można śmiało powiedzieć, że wiele od podejmowanych przez nas decyzji zależy. Zwróć na to uwagę.

Dodatkowe informacje: http://www.bgz.pl/dla_firmy/male_srednie/finansowanie_dzialalnosci/kredyt_inwestycyjny.html.