Jak powinien wyglądać najbardziej istotny sprzęt survivalowca? Na co koniecznie zwracajmy uwagę przed wyprawą?

wyposażenie miłośnika survivalu to kategoria dość obszerna, czasem nawet kontrowersyjna. Faktycznie wyposażenie może być dosyć różne, w zależności od regionu geograficznego, do którego się wybieramy, ale także od klimatu oraz pory roku.

Niemniej, uniwersalnie jest na pewno tak, że bagaż musi być lekki, o nie za bardzo znacznych rozmiarach, zaś sprzęt oraz materiały wytrzymałe na wilgoć, zimno oraz gorąco, zapakowane w sposób wodoszczelny, bezproblemowe do przetransportowania. Przy zakupie tego typu sprzętu zdecydowanie nie można kierować się modą, bo z jednej strony nabędziemy coś całkowicie nieprzydatnego, a z drugiej stracimy na to zbytnio wiele pieniędzy.

nóż
Author: James Case
Source: http://www.flickr.com
Faktycznie najważniejsze prace na biwaku możemy wykonać szybciej, kiedy ma się do dyspozycji scyzoryk, siekierkę, łopatkę a także piłę drutową. Niezbędna jest również karta survivalowa, ale o tym na pewno nie należy przekonywać żadnego zaprawionego w bojach survivalowca. Niektórzy są zdecydowani na zakup, tzw. “noży przetrwania”, jednakowoż to bardzo zły pomysł - http://www.wallet-ninja.eu/. Przykładowo można mieć kłopoty, jak pojedziemy do Rosji i będziemy tam planować biwakować mając przy sobie taki nóż, ponieważ prawo tam jasno stwierdza, iż na każdy rodzaj broni musimy mieć odpowiednie zezwolenie. Na pewno najważniejszą częścią wyposażenia będzie scyzoryk. Powinien mieć nierdzewne ostrze z blokadą, powinien być jak nóż saperski, jaki ma nasze wojsko. Czemu takie ostrze? Otóż chociażby z takiego powodu, iż standardowa stal niszczy witaminy, które znajdują się w krojonych owocach i warzywach.Choć jak wiadomo zalet jest więcej. Niezbędny jest oczywiście plecak, musimy wybrać go bardzo starannie. Musi być odpowiednio duży, niezbyt szeroki, nieprzemakalny i lekki. Zawartość plecaka najkorzystniej zapakować w worki plastikowe żeby ochronić przed deszczem i kurzem. W części plecaka, która przylega do pleców muszą znaleźć się zawsze miękkie przedmioty, te bardziej cięższe na spodzie, zaś na wierzchu te, jakie chcemy mieć pod ręką. W czasie podróży nie powinniśmy do zewnętrznych kieszeni wkładać wartościowych przedmiotów, natomiast plecak zamknąć należy na kłódkę. Ponadto zawsze korzystnie mieć przy sobie tak zwany niezbędnik, czyli najlepsza jest wielofunkcyjna karta przetrwania - zobacz.