Jaki cechami powinno charakteryzować się oświetlenie przemysłowe ? Do jakich zadań stosowane są reflektory PAR?

Oświetlenie może pełnić różne funkcje, nie tylko dekoracyjne. Może również być niezbędne w określonych lokacjach do wykonania konkretnych zleceń. Przykładami będą różnego rodzaju reflektory, jakie wykorzystuje się codziennie.


Na przykład reflektory przemysłowe powinny być dosyć silne, wydajne i dużych wymiarów, aby oświetlić przykładowo halę przemysłową.
Do takich zadań nie użyjemy pierwszej lepszej żarówki czy lampy. Tutaj siła światła powinna być na tyle duża, żeby ludzie tam zatrudnieni dali radę poprawnie wykonać swoje zlecenia. Z tego właśnie powodu podobnie specjalne lampy częstokupuje się w sklepach specjalistycznych, które zajmują się tego typu, wymagającym oświetleniem.


Wentylatory PWM marki Nexus
Author: silentworks
Source: silentworks


Podczas różnych imprez można zaobserwować również dość specyficzny model lamp. Oświetlenie dyskotekowe na przykład powinno być dosyć zróżnicowane. Różnorakie kolory wiązek świateł, do tego kula lustrzana, jak odbije wiązki światła w różnorakie strony. To wszystko czyni, iż klimat panujący na dyskotece będzie specjalny, a zaproszeni przez nas goście świetnie będą się bawili.


W dyskotekach, ale również w teatrach, na estradach czy planach filmowych często stosuje się reflektory par. Swój zaczątek wzięły one z motoryzacji, dlatego są bardzo trwałe oraz emitują bardzo dokładnie ukierunkowaną wiązkę światła. Światło nie będzie rozpraszać się na boki. Lampy takie charakteryzują się bardzo dużą trwałością oraz są bardzo łatwe w obsłudze.
Wraz z wejściem na rynek technologii LED, lampy PAR LED zaczęły być coraz mocniej popularne. Emitują one mniej ciepła oraz funkcjonują dłużej. Na nasz rynek weszły w 2007 i od tamtej pory coraz częściej można się na nie natknąć.