Jaki jest obszar obowiązków takiego pracownika jak doradca serwisowy?

Jeżeli obojętnie kiedy będziesz chciał w oficjalnym warsztacie zreperować swoje auto, z pewnością będziesz miał możliwość porozmawiać z pracownikiem, jaki uzgodni z Tobą detale danego zlecenia.
To jego właśnie poinformujesz o awarii, jaka aktualnie pojawiła się w Twoim aucie.


To on, na bazie zbieranych od Ciebie informacji, przedłoży Ci przewidywany kosztorys oraz w najwyższym stopniu prawdopodobny zakres wymaganych renowacji. Na takiej bazie zaproponuje Ci też przypuszczalny okres trwania naprawy. Taki doradca serwisowy (pokaż szczegóły) musi doskonale znać się na konstrukcji aut osobowych i transportowych. Do obowiązków osoby pracującej na tym stanowisku należy także troska o zakres oraz terminowość realizowanych przez pozostałych pracowników serwisu prac. Ponadto poza doświadczeniem w dziedzinie motoryzacyjnej, tego typu doradca musi również potrafić robić dokumentację techniczną oraz posiadać odpowiednie umiejętności z zakresu obsługi klienta.


produkt
Author: Elitis
Source: Elitis


organizacje
Source: paceinfonet.org


Do zadań takiego doradcy należałoby zbadanie, czy konkretne prace zostały wykonane zgodnie ze zleceniem. Potem tego typu doradca serwisowy kontaktuje się z klientem oraz informuje o pozytywnym zakończeniu usługi.
To bardzo odpowiedzialna praca, ponieważ to właśnie od takiego doradcy w największej mierze zależy, czy definitywnie konkretny Klient będzie zadowolony z przeprowadzonej dla niego naprawy. Dlatego też jeśli poszukujesz tego typu doradcy, przekonaj się, czy posiada wszelkie konieczne umiejętności.