Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

Jakie funkcjerealizują zwalniaki?

W zasięgu wielu gałęziprzemysłowychnieocenione znaczenia posiadają tak zwane zwalniaki. Inne nazwy tych maszyn to zwalniaki elektromagnetyczne lubzwyczajnie elektromagnesy hamulcowe.


Kształtowane są na prąd stały oraz zmienny. W zależności odtypu prądu, zwalniaki zasilają przede wszystkimsprzęty dźwigowe. w najwyższym stopniureprezentatywnymurządzeniem jest zwalniak trójfazowy magnetyczny. W niedużychmaszynach dźwigowych stosuje się przede wszystkim zwalniaki jednofazowe.


Zwalniak elektromagnetyczny zbudowany jest z dwóch podstawowychskładników. To znaczy z obwodu magnetycznego oraz uzwojenia wzbudzenia, innymi słowy cewki elektromagnesu. Wyłania się pytanie: jakdziała elektromagnes? Układ obwodowy z prądem elektrycznym osaczony jest przez przestrzeń. To właśnie w zakresie tej przestrzeni dochodzi do kumulacji pola magnetycznego. Struktura elektromagnesu uwzględnia uzwojenie nawinięte na rdzeń. Dzięki temu, że w cewce elektromagnesu płynie prąd wyzwalane jest pole elektromagnetyczne. Gdy prąd zostaje wyciszony, wówczasma miejsce cofnięcie namagnesowania się. Aktualniemocne elektromagnesy konstruowane są z uwzględnieniem cewki naprzewodzącej. Ich właściwościągłówną jest brak oporu elektrycznego w niezmiernie niskich temperaturach.


Zwalniaki elektromagnetyczne używane są w wielu gałęziach przemysłowych.

Zainteresował Cię ów opis? To fantastycznie! Kolejne tak samo zajmujące treści dostrzeżesz pod tym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://it-solve.pl/software-house-rzeszow/).

Świetnym przykładem są chwytaki lub trzymacze drzwi.Netbook Samsung NS310
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
To bezawaryjneorazuniwersalne rozwiązanie do zastosowania dla drzwi oraz bram o charakterze przeciwpożarowym. Jak w tym kontekście działają zwalniaki przeciwpożarowe? Otóż utrzymują w stanie otwartym zamknięcia ogniowe aż do chwilidetekcji pożaru.