Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

Jakie są najlepsze lokalizacje na przyjemne spędzenie wolnego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu osób najlepszy okres na pierwszy dłuższy wyjazd. Jeśli aura nie zawiedzie, warto spędzić te parę słonecznych dni na łonie natury, z dala od zgiełku miasta i codziennych zmartwień. Wybierając się na weekend warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Ponieważ mamy do dyspozycji tylko kilka dni wolnego, chyba nie należy marnować zbyt wiele czasu w drodze. Po drugie powinniśmy sprawdzić, ile nas wyniesie cała wycieczka. I wreszcie po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie zatłoczona ludźmi.
mężczyzna na koniu w lesie
Source: flickr.com
Jednak coraz trudniej znaleźć spokojne miejsce na weekendową wycieczkę. Większość popularnym miejscowości, takich jak Zakopane, okupują wszyscy weekendowi turyści, a przecież nikt nie marzy o wypoczynku w tłumie ludzi. Z tego powodu należy udać się do mniej popularne miejscowości. Przykładowo do spędzenia rodzinnego weekendu w górach, nie trzeba nikogo przekonywać, ale zamiast do przepełnionego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe. Jest to rejon zasobny w oryginalne trasy i malownicze widoki. Jeśli jedziemy na weekend z maluchami, docenimy z pewnością możliwość zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.
Stosunkowo niedaleko od Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój - piękny rejon dla fanów jednośladów. Liczne trasy rowerowe wokół Stawów Milickich to nie lada gratka nie tylko dla zapalonych rowerzystów, lecz także miłośników polskiej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy oryginalnych zdjęć ptaków znajdą tutaj wiele oryginalnych plenerów wartych utrwalenia na fotografii. Pamiętajmy jednak,że nawet jeśli udajemy się w mniej popularne rejony, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnych pokoi. Stąd też noclegi na weekend majowy trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.


Weekend majowy we dwoje (źródło artykułu) warto natomiast spędzić za granicą. Nie musimy wybierać się daleko Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie powinniśmy obawiać się tłumów w tamtejszych regionach wypoczynkowych.

Czy masz ochotę zgłębić prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link (http://goldwasser.pl/restauracja/), a z pewnością znajdziesz takie newsy, które będą niezwykle pomocne.

Rekomendujemy zwłaszcza bogaty w atrakcje weekend majowy w stolicy Czech. To wyjątkowo niepowtarzalne europejskie miasto, znajduje się dosyć niedaleko do Wrocławia, więc ceny przejazdu nie będą zbyt wysokie, w pewnością nie starczy nam czasu, by zwiedzić całą Pragę i poznać wszystkie jej tajemnice.