Kilka przykładowych pomysłów i sposobów na to, w jaki sposób można poddać tuningowi swój samochód

Wielu właścicieli samochodów w pewnym momencie podejmuje decyzję o tym, aby auto mniej lub bardziej tuningować. Możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, dużo wydać również można na taką przyjemność, szczególnie jeśli się będzie chciało sporo poprawić. Prace tuningowe przeważnie będą obejmować dwa główne obszary, to znaczy wygląd i układ jezdny. W przypadku wyglądu focus mk1 tuning obejmuje przede wszystkim wymianę niektórych części pojazdu.
Na pewno do zamontowania będą aluminiowe, sportowe felgi, jeżeli będą pasować do koloru nadwozia to mogą być klasycznie czarne. Można też pomyśleć o wymianie przednich reflektorów. Tak chętnie wybierane ostatnio lampy Angel eyes, przez specjalną konstrukcję nie tylko znacznie lepiej świecą, ale także nadają dynamicznego, sportowego wyglądu. Jeśli budżet będzie na to pozwalał, to z pewnością bardzo dobrą opcją tuningową będzie pomalowanie karoserii. Podczas takiego malowania można nieco poszaleć i poszukać jakiegoś oryginalnego koloru, bardzo dobrze także się prezentują rozmaite hydrografiki i dekorowanie aerografem.
samochód
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli sprawy związane z wyglądem będą zamknięte, to można się przyjrzeć podzespołom samochodu. Z kolei tutaj tuning najczęściej polega na zwiększeniu mocy silnika, a czasami równocześnie z tym można zredukować spalanie. Odpowiednie przerobienie sterowników silnika, które może dać nawet kilkanaście procent wzrostu mocy jest dość drogie. Koszt tego typu modyfikacji, łącznie z badaniami na hamowni będzie się zaczynał od tysiąca złotych, ale często będzie nawet dwa razy droższy.

Więcej: tuningchip.pl


Alternatywnie można zastosować chip box, układy sterowników do samodzielnego montażu są dość powszechne i spora ilość właścicieli samochodów je kupuje. Ich ceny są zróżnicowane, zaczynają się od stu pięćdziesięciu złotych a kończą w okolicach tysiąca. Plusem tego typu układów będzie to, że się je szybko zakłada i w razie konieczności można też szybko odłączyć. Powiększając moc silnika nie można zapomnieć o usprawnieniu innych elementów pojazdu. Z pewnością warto wówczas pomyśleć o przeróbce zawieszenia, przyda się z pewnością także sprawny, sportowy wydech.