Krótka charakterystyka zaawansowanych kart grafiki używanych do profesjonalnych zastosowań.

Komputery stosowane w rozwiązaniach biznesowych bardzo często mają zupełnie odmienną konfigurację od domowych czy biurowych sprzętów. Niejednokrotnie będą pozwalać na obsłużenie nietypowych urządzeń, raczej niewykorzystywanych przez normalnych użytkowników.
O ile porty USB czy expresscard będą w standardzie i nawet domowe komputery będą je posiadać, to już karta do podpinania sygnałów z kamer przemysłowych jest instalowana jedynie w zestawach które obsługują tego typu system do monitorowania - gdzie dostać expresscard. Przy komputerach przeznaczonych do projektów CAD czy skomplikowanej obróbki plików graficznych bardzo ważną rolę będą z kolei odgrywać karty graficzne - (strona). I to zaprojektowane specjalnie do takich właśnie rozwiązań, z odpowiednią architekturą wewnętrzną i wydajnością.


rozmowa przez sieć
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com


Bardzo ceniona przez profesjonalnych grafików jest seria kart firepro. Już najprostszy model, czyli firepro v4900 posiada paRAMetry tak dobrane, że bez problemów da sobie radę z zaawansowanymi zadaniami, a dzięki możliwościom przyłączenia paru monitorów może też znaleźć zastosowanie w systemach monitorujących. Jeszcze lepsze parametry będzie miał kolejny przedstawiciel tej grupy, to znaczy firepro w5000, zastosowana w nim specyfikacja będzie pozwalać na jeszcze wydajniejszą pracę z grafiką.
Uzupełnieniem układów z tej serii jest firepro w5100, wszystkie opisywane powyżej karty stanowią nową generację urządzeń do zastosowań profesjonalnych - www.ceneo.pl/25839126. Dzięki dużej rozpiętości modeli firma AMD ma ofertę zarówno dla nisko budżetowych stacji roboczych, jak również znacznie wydajniejszych konfiguracji.