Masa korporacji w dzisiejszych czasach zatrudnia młode oraz uśmiechnięte osoby na ważne stanowiska - przykładowo na recepcji

Dzięki temu, że w naszym kraju znajdują się siedziby wielu międzynarodowych koncernów, gdzie dyrektorzy często są obcokrajowcami, to nazwy stanowisk też w sporej mierze zmieniły się na angielskie.
kurs walutowy
Author: Jon Åslund
Source: http://www.flickr.com


W wielkich korporacjach współcześnie zatrudnia się znaczną liczbę osób młodych oraz ambitnych. Są zdolni i chcą zmieniać świat. Mają mnóstwo energii i planów. Nawet takie stanowisko jak czym się zajmuje office manager w obecnych realiach wymaga dużej wiedzy i dbania o wiele rzeczy w tym samym czasie. Osoba zatrudniona na wyżej wspomnianym stanowisku musi perfekcyjnie znać język angielski, a czasami i niemiecki. Jest wszakże pierwszą osobą w korporacji, z którą będzie miał kontakt klient lub kontrahent. Powinna być zatem jej wizytówką. Zawsze miło i elegancko ubrana, ale również świetnie wykształcona i zdyscyplinowana. Do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie przyjmowanie kurierów i realizacja różnych biurowych spraw. Będzie odpowiedzialna za organizowanie oraz koordynowanie spotkań z kontrahentami. Prowadzenie biura także będzie poniekąd na jej barkach. Trzeba będzie pochwalić się niesamowitą pamięcią do nazwisk pracowników i móc powiedzieć, kto w którym pokoju przebywa. Będzie też łącznikiem między różnymi działami oraz dyrektorem spółki.
Prócz znajomości języków obcych office manager powinien również umieć obsługiwać przeróżne programy komputerowe (przykładowo Word oraz Excel). Dokładność i sumienność są bardzo potrzebne w takiej pracy.