Odgromowa instalacja - w stu procentach w podczas trwania burzy.

Niemal każdy budujący budynek frapuje się, czy instalacja odgromowa będzie mu konieczna, czy może można z niej zrezygnować, bowiem ryzyko trafienia pioruna jest tak niewielkie.


Bo wszak grom "strzela" w najwyższy obiekt odnajdujący się w otoczeniu. Czy to prawdziwość? I tutaj jesteśmy w błędzie, jako że o ile możliwość wygranej w totolotka da się porachować, to z prawdopodobieństwem trafienia pioruna już o wiele trudniej (poznaj na stronie). I choć prawo budowlane nie rozporządza wykonywania takiej instalacji w budowlach o wysokości poniżej 15 m, to nie należałoby kusić losu. Naprawdę koszt 1,5 tys -3 tys. zł to niewielki procent łącznych kosztów budowy domku, a gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz beztroski sen, szczególnie jeśli na dworze szaleje burza a także błyska, niczym w dyskotece. instalacje odgromowe posiadają nieskomplikowane zadanie – muszą przejąć na siebie energię rozładowania atmosferycznego i bezpiecznie odprowadzić ją do gleby. Wyładowania atmosferyczne aktywują energię o ogromnej sile. Kiedy energia ta nie będzie odprowadzona do gleby, przez metalowy kanał połączony z instalacją odgromową, możemy spodziewać się zniszczenia domu, urządzeń podłączonych do prądu, a nawet pożaru budynku. Nie warto zatem ryzykować, tym bardziej, iż nie można mieć pewności, iż błyskawica nie trafi w nasz obiekt bądź jego okolice. Na takowe ”niespodzianki” najbardziej jesteśmy narażeni w trakcie burz wiosennych, oraz wtenczas, gdy budynek stoi na wzgórzu czy w „szczerym polu”. Warto wykonać także alarmy, dla bezpieczeństwa i ochrony domu (sprawdź informacje).


http://arnetsystem.pl/
Author: Zanette
Source: Zanette
Dobrze zaplanowana a także poprawnie wykonana instalacja odgromowa chroni obiekt prawie w 100%.


O jej wykonaniu trzeba pomyśleć na początku budowy, ponieważ poniektóre elementy, na przykład uziom fundamentowy, należy zrobić w trakcie budowy.