Parę słów o hodowaniu kotów w w mieszkaniu

Koty są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt domowych. Cechuje je duża doza niezależności, co odróżnia je od psów. Kolejną różnicą jest to, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez właścicieli. Z tej przyczyny często przygarniane są przez ludzi, którzy mają niewiele czasu z uwagi na wykonywany zawód i inne obowiązki. W sytuacji gdy mieszka się w stosunkowo spokojnej okolicy, dopuszczalne jest wypuszczanie kota na dwór.
Niejednokrotnie jednak występuje sytuacja, że kot zamieszkuje w mieszkaniu w centrum miasta; wówczas trzymany jest jedynie wewnątrz. W takiej sytuacji korzystnie jest gdy zwierzę chociaż ma możliwość wyjścia na balkon. Hodowla kotów jest procesem niezbyt trudnym. Wszystko zależy od liczby posiadanych zwierząt, ich rasy i tego, czy jest to hodowla kotów na wystawy.

kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Najczęściej spotykanymi towarzyszami człowieka są koty nierasowe, nazywane dachowcami. Najwięcej jest ich w okolicach wsi, gdzie niejednokrotnie mieszkańcy je dokarmiają. W większych ośrodkach z kolei ludzie nierzadko biorą koty „z ulicy” lub od przyjaciół. Korzystnym rozwiązaniem jest również wzięcie kota ze schroniska, gdzie nierzadko są trudne warunki. Uratowanie zwierzęcia od ciężkiego życia w schronisku może być źródłem wielkiej satysfakcji. Oprócz tego wyprawka dla kota dachowego zazwyczaj nie jest bardzo droga (kuwety http://www.superzoomarket.com/k,85,lopatka-kuweta-dla-kota.html). Koty rasowe z kolei bywają bardzo drogie i nierzadko wymagają dodatkowej pielęgnacji jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Oprócz tego zwierzętom|rasowym częściej zdarza się chorować na dolegliwości o charakterze genetycznym, a standardowa długość ich życia jest mniejsza niż u kotów nierasowych.

Źródła wiedzy o kotach Istnieje dużo różnorodnych źródeł, z których czerpie się wiedzę w kwestii posiadania kotów. Dobrym źródłem są książki o charakterze poradnikowym wydane przez profesjonalnych wydawców. Zawarte są tam informacje dotyczące pielęgnacji kota, jego charakteru, a także takich kwestii jak schorzenia i sposoby zachowania się w takich przypadkach. Porady tego typu można znaleźć w dużej ilości w Internecie. Profesjonalnie prowadzony sklep z poradami SuperZooMarket może być równie wiarygodnym źródłem informacji co poradnik w formie książkowej. Istnieją też specjalne fora, na których właściciele kotów dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi.