Planujesz wyjazd w góry i marzysz o tym,aby zrobić sobie świetną pamiątkę? Kup kamerę sportową

Sporo osób bardzo lubi otaczać się dużą ilością gadżetów. Najlepiej jeżeli są nowoczesne i oferują sporo przydatnych funkcji. Tak jest z coraz to nowymi modelami smartfonów, a ostatnio na popularności niesamowicie zyskują drony. Używane są coraz częściej w najróżniejszych branżach, ale też pojawiają się te do użytku prywatnego. Co oferuje nam ten produkt, o jakim ostatnimi czasy tak wszędzie głośno? Przede wszystkim drony są doskonałym narzędziem w pracy filmowca, albo fotografa. Z ich pomocą można wykonać wiele pięknych ujęć.
dron
Author: Adam Meek
Source: http://www.flickr.com
Zwolennicy niezwykłych pamiątek z własnych wyjazdów z całą pewnością słyszeli już o czymś, co określa się jako dron GoPro Karma. O tym wielkimvciekawym wynalazku można było dowiedzieć się pod koniec minionego roku. Teraz dron GoPro: dron GoPro stał się celem znacznej części osób, które uwielbiają oryginalne pamiątki z wakacji. Kamery sportowe to dzisiaj wuelki hit wśród wszystkich tych, którzy decydują się na białe szaleństwo, skaczą ze spadochronem czy decydują się na snowboard. Poleca się je również osobom stawiającym na raczej spokojne wędrówki po górach. Prawidłowo wyposażona kamera o charakterze sportowym pozwoli nie tylko wykonać doskonałe zdjęcia, ale także nakręcić film.

drony
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com
Mogą się one przedostać tam, gdzie sami mielibyśmy duży problem, żeby dotrzeć. W ten sposób właśnie działa DJI Phantom 4, który jest stosunkowo mały oraz nie kosztuje strasznie dużo, prosty w obsłudze, a przy tym potrafi robić całkiem dobrej jakości zdjęcia. Oprócz tego trzeba powiedzieć również, że jest on jednym z najmniejszych dronów, a przy tym może mieć zamocowany ciężar odpowiadający sportowej kamerze. O popularności tego typu urządzeń głównie zadecydował fakt, iż stały się one gadżetami dostępnymi na prawie każdą kieszeń. To właśnie spowodowało wzrost sprzedaży. Takie urządzenia są nawet dostępne w niektórych popularnych punktach RTV AGD, a nie jedynie w specjalistycznych miejscach dystrybucji.W czasie jazdy na nartach lub wędrówki po górach można umocować ją do kasku czy między innymi plecaka a następnie zwyczajnie włączyć. Wszystko robi się samo. Kamery sportowe to spory wydatek, ale aktualnie ich ceny silnie spadają. Dzięki temu już naprawdę często mogą pozwolić sobie na ich zakup przeciętni zjadacze chleba, którym zależy po prostu na tym, aby ze swojego wypoczynku przywieźć ciekawą pamiątkę.

Warto powiedzieć też, iż moda na drony nie zaczęła się od Phantoma, ale już od jego poprzednika, to znaczy DJI Inspire 1. Wiele z dostępnych obecnie funkcji było już właśnie w tej wcześniejszej wersji. Między innymi dwa pomocnicze obiektywy, jakie działają jakby para oczu, która dobrze się sprawdzi gdy GPS nie spełnia swojej roli. Między innymi w pomieszczeniach. Ważną różnicą między tymi dwoma urządzeniami jest również czas lotu, a konkretnie wydłużył się on o 23 minuty.

Do czego często używane są tego typu urządzenia? Profesjonalistom posiadającym własny biznes w branży fotograficznej albo filmowej, pozwalają rozszerzyć zakres oferowanych usług. Coraz bardziej popularne są wesela, na których w rolę fotografa czy filmowca wciela się właśnie dron (przeczytaj więcej o Dron DJI Mavic Pro Combo www.rcmplanet.eu/Dron-DJI-Mavic-Pro-Combo-p1291) obsługiwany z dołu przez osobę odpowiedzialną za obsługę zdjęciową takiej imprezy. Już więcej młodych par chce posiadać taką pamiątkę z wesela, gdyż ujęcia różnią się bardzo od tych klasycznych. Natomiast w rękach gadżetowych pasjonatów, takie urządzenie może być bardzo ciekawym gadżetem przydatnym w odkrywaniu niedostępnych na piechotę terenów. Jeżeli do tego popracujemy nad jakością takich filmowanych obrazów, może nam wyjść coś całkiem interesującego.