Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

Przydatne informacje o tym, w jaki sposób rozliczyć swoje roczne dochody.

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką musi płacić każda zatrudniona lub zarabiająca w inny sposób osoba, są podatki. Są one obowiązkowe i raczej się przed nimi nie ucieknie, chyba że ktoś będzie chciał zaryzykować wejście w szarą strefę.


Fundusze UE
Author: Jude and Paul
Source: http://www.flickr.com


Co ważne, do podstawy opodatkowania bierze się wszystkie uzyskane dochody, nie tylko to co się zarobiło w pracy. Jeżeli ktoś zarabia na giełdzie czy wynajmuje jakąś nieruchomość to również zobowiązany będzie do przedstawienia tego w rocznym zeznaniu i zapłacenia odpowiedniej kwoty podatku. W pewnych sytuacjach rozliczać się to będzie ryczałtowo, na przykład podczas wynajmu mieszkania trzeba złożyć pit 28 online i w tej formie rozliczać ten wynajem - Ale większość ludzi musi dokładnie policzyć swoje dochody i na tej podstawie policzyć swoje podatkowe zobowiązania.


Na rozliczenie osiągniętych dochodów ma się pierwsze cztery miesiące roku, to w tym czasie należy złożyć do urzędu skarbowego wypełnione zeznanie. Przekroczenie tego czasu może się wiązać ze sporymi karami pieniężnymi, więc trzeba dopilnować, żeby wszystko złożyć w terminie - Obecnie samo przygotowanie deklaracji jest naprawdę proste, bowiem można skorzystać z jednego z licznych programów lub [praca w holandii od zaraz - job service] serwisów internetowych.


Wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło rozlicz pit przez internet i już po paru chwilach otrzyma się listę miejsc, gdzie można to będzie sprawnie wykonać. A jeśli ktoś nie będzie się czuł na siłach, to może wynająć za niedużą opłatę jedno z biur rachunkowych, które wszystko zrobi.