Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

Starajmy się nie demonizować gierek konsolowych

Doskonale, że tak naprawdę dzieciaki w kraju mają dzisiaj aż tak wiele fajnych form spędzania wolnego czasu. Choć gry ps2, ogólnie spędzanie wolnych chwil przed konsolą albo monitorem komputera niesie za sobą trochę zagrożeń, ale o tym później trochę się napisze. Na początek napiszmy w ogóle dlaczego w żadnym przypadku nie należy w dalszym ciągu mocno stereotypowo podchodzić do gierek!

screen z need for speed
Author: Colin
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo: niektórzy ludzie wychodzą z tego założenia, że gry mocno szkodzą, w szczególności jeżeli w rachubę wchodzi psychika młodej osoby. Głupie rozumowanie: przecież gierki nie sprawiają, iż normalny człowiek nagle staje się szaleńcem - na ten przykład oczernianie producentów gier, oskarżanie ich, jakoby byli głównymi winowajcami strzelanin w amerykańskich szkołach jest najzupełniej pozbawione sensu. A zresztą można podać sporo rodzajów gier...

Zatem są naturalnie sprzedawane w punktach handlowych gry akcji PS2, które nierzadko w istocie nie powinny być używane przez małolatów, lecz nie przesadzajmy: przecież wszystko jest dla ludzi, jeśli jest tylko użytkowane ze zdrowym umiarem! Pamiętajmy, że typowy gracz, w autentycznie każdym wieku, to osoba, która w zasadzie może dużo się z gier nauczyć, choćby jęz. obcych!

Są sprzedawane edukacyjne znane gry dziecięce na PS2, które sprawiają, iż czymś wielce łatwym jest błyskawiczne poznawanie słownictwa. To akurat żadna ściema! Trudno nie dostrzec, że w bardzo wielu przypadkach nauka jest najszybciej przyswajalna wtedy kiedy najzwyczajniej w świecie rozwijający się człowiek nie wie, iż w trakcie beztroskiej zabawy także buduje swoją przyszłość: język kurs języka chińskiego angielski należy poznać!

Należy także docenić to, że gry wojenne czy bijatyki na PS2 są w stanie sprawić, iż dziecko nareszcie zrelaksuje się. Dzieciństwo zasadniczo musi być beztroskie, a szczególnie dzisiaj stres u dzieci nie jest rzadko dostrzegalnym zjawiskiem społecznym. Zauważajmy minusy gier, ale nie demonizujmy ich przesadnie, to akurat bez sensu.