Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

VoIp - innowacyjne rozwiązanie dla firm, które warto mieć u siebie

Nasz świat stale się rozwija i codziennie dowiadujemy się o nowych rozwiązaniach technologicznych. Właściwie ciężko nadążyć za wszystkimi nowinkami technologicznymi, ale zwłaszcza każdy przedsiębiorca powinien interesować się tą dziedziną nauki, z tego powodu, że wiele nowoczesnych rozwiązań tego typu pozwala zoptymalizować codzienną działalność firmy, co oznaczać może zarówno minimalizację kosztów, jak i maksymalizację zysków – a to jest ważne dla każdej firmy.

centrale VOIP
Author: Dmitry Grigoriev
Source: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu pojawił się internet. Wielu ludzi dość sceptycznie podchodziło do tej nowinki, a dzisiaj trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo czy gospodarstwo domowe bez dostępu do internetu. Podobnie jest i będzie z innymi nowinkami. Warto przy tym powiedzieć o technologii VoIP. Jak dotąd spora liczba osób nawet nie słyszała o czymś takim, a okazuje się, że jest to świetne rozwiązanie dla firm.

urządzenia sieciowe
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa i zatrudniasz przynajmniej kilka osób, to koniecznie musisz pomyśleć o wymienionej technologii. Najkrócej mówiąc jest to nowoczesna telefonia, która w przyszłości zapewne całkowicie zastąpi standardową formę komunikowania się z udziałem telefonów. Trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które nie ma możliwości sprawnego komunikowania się pomiędzy współpracownikami. Standardowe telefony stacjonarne bądź komórkowe są dość drogie, a ponadto jest to dodatkowa kosztowna infrastruktura w biurze. Telefonia VoIP opiera się na sieci internetowej, zatem jeżeli w twoim przedsiębiorstwie znajduje się infrastruktura LAN czy WiFi, to bez problemu możesz wykorzystać technologie VoIP, co przyniesie ci niemałe oszczędności i ułatwi współpracę między pracownikami. Jak wdrożyć tego rodzaju rozwiązanie?

Jest to dość proste. Na rynku znajduje się duża ilość firm, które się w tym specjalizują. Najpierw zrealizują one audyt infrastruktury oraz specyfiki przedsiębiorstwa. Dalszym krokiem jest przygotowanie projektu dla danej firmy i jego przedstawienie klientowi. Warto dodać, że centrale telekomunikacyjne typu VoIP są relatywnie tanie, więc nie powinniśmy się tym przejmować. Natomiast wdrożenie tej technologii przez profesjonalną firmę trochę kosztuje, jednak nie ulega wątpliwości, że jest to w pełni opłacalne rozwiązanie, które zagwarantuje sporo korzyści.