W co będziemy grać na konsolach?

Lada moment sezon ogórkowy będzie już za nami. Koniec lata czyli koniec odpoczynku dla producentów gier. Należy zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić niecierpliwych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje gry jeszcze przed końcem roku, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym czasie zbija się największą mamonę. Dlatego gra jest warta poświęcenia.

xbox i playstation na targach
Author: Gage Skidmore
Source: http://www.flickr.com
Obecnie, posiadacze Playstation 3 nie powinni narzekać na brak tytułów. Zaraz po premierze tej konsoli było rzeczywiście nie wesoło, Xbox 360 pod względem biblioteki gier, bił PS3 na głowę. Teraz jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki Sony nie powinni narzekać. Większość wychodzących gier to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale rewelacyjnych gier nie brakuje.

W sumie trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że deweloperzy inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasem zrodzi się coś pokroju cudownego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się zysk, więc wielkie firmy wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez żadnego zagrożenia. Poniżej 2 świetne zapowiedzi gier, które księgarnia Kolporter.pl ma obecnie w sprzedaży.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych ścigałek. Czy nowa część okaże się hitem, tak jak to zapewniają jej twórcy? Ciężko powiedzieć, ponieważ z Need for Speed było różnie, raz byliśmy świadkami hitów a innym razem przeciętniaków. Twórcy starali się jak mogli . Dorzucali samochody, poprawiali grafikę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Mimo to sama rozgrywka już tak nie wciągała jak przed laty. Dlatego teraz muszą nas naprawdę mile zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. W wygląda na to, że im się to uda

Następną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć lasery naszych konsol to Call of Duty 4: Modern Warfare 2. Tytuł ten posiada już ogromną liczbę fanów. Walki sieciowe są rozgrywane dzień i noc, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się rewelacyjnie, nowe kampanie, poprawiona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie wiele miesięcy znakomitej rozgrywki.

Konsolowcy już zacierające swoje rączki bo nie mogą się doczekać tych genialnych kąsków jakie zagoszczą w czytnikach Playstation 3. Miejmy nadzieję, że nie skończy się na obiecankach i przez zimę będzie rzeczywiście w co pogrywać. By odczucia były jeszcze lepsze, zaaranżujmy dla siebie kącik gracza. Najlepiej podłączyć konsolę do sporej plazmy, a a następnie powiesić ją za pomocą uchwytów lub półki do RTV na ścianie (zobacz więcej tutaj: uchwyty i półki RTV od Panasonic na stronie ceneo.pl). I co ważne, dołączmy do zestawu porządne głośniki. I zadbajmy, by nikt nam nie przeszkadzał w czasie grania.

Ale nie tylko fani konsol mają być ucieszeni. Obecnie na rynku coraz więcej jest tytułów gier na PC. Gry, w które część ludzi nie wyobraża sobie, aby grać na innym urządzeniu niż konsola, doskonale sprawdzą się na domowych komputerach. To super alternatywa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na nabycie konsoli lub z jakiegoś powodu nie przepadają na niej grać. Istotny jest porządny sprzęt. Komputer stacjonarny (przykłady dla mieszkających w Łodzi: dowiedz się więcej) albo laptop musi być naprawdę wydajny, a karta graficzna zaawansowana.