Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

Wymarzony plan na zebranie w gronie bliskich! Zobacz!

Teraz coraz bardziej atrakcyjne stają się towarzyskie wieczory przy planszówkach. Rozkręcają je przyjaciele w własnym gronie, zdarza się także, że nawet kluby czy kawiarnie regularnie prowadzą tego rodzaju wieczory.


pandemia gra
Author: C&A
Source: C&A
W taki sposób można spędzić sylwestra i dokazywać jednakowo dobrze, jak na szampańskim balu.


blues


Co wobec tego wskazane jest posiadać? Na początek, oczywiście, stół. Względnie spory fragment wolnej przestrzeni. Wszystko po to, aby bez problemu pomieściła się plansza do gry i pozostałe elementy, np. postaci, karty. Druga rzecz to, naturalnie, gry. Wybór mamy nader szeroki i każdy odkryje coś dla siebie. Atrakcyjną opcją są gry, w których uczestnicy stają przeciw grze i muszą integrować swe moce, żeby wspólnie wygrać. Na takiej zasadzie działa np. Pandemia gra, która została wskazana w konkursie Gra Roku 2010. Partycypanci rozgrywki mają ocalić glob przed czterema zarazami, które uciekły z zamknięcia. Tylko współpraca może tu pomóc! To doskonałe wyjście dla osób, jakie w rzeczywistość gier planszowych dopiero wchodzą czy też pragną się niezobowiązująco rozerwać.


Dla w wyższym stopniu zaawansowanych uczestników - a także dla tych, którym nieobce jest programowanie strategii - lepsze pozostaną gry strategiczne i im podobne. Dokłada się do nich przykładowo elementy polityczne, które podkręcają jeszcze poziom batalii.

Ciekawych danych dowiesz się po przejściu do źródła (https://www.pokazy.net/fireshow-wroclaw), która ma fascynujące informacje na omawiany temat - będą one na pewno godne uwagi.

Do takowych gier zalicza się choćby Twilight Imperium - jedna z najbardziej sławnych (i zdobywanych) planszówek. Rozgrywka może trwać bardzo długo, a jej rezultat jest uzależniony przede wszystkim od wyborów, jakie podejmują poszczególni użytkownicy.


Bardzo nieduży jest tu stopień przypadkowości.


Wyjątkowo jednak do triumfu spotkania z planszówkami potrzebni nam są... gracze, innymi słowy osoby, z którymi znajdziemy wspólny język przy stole lub kartach!