Z Prawem i Przyrzeczeniem poprzez świat, czyli wielki wybór sprzętu harcerskiego.

Z każdym kolejnym rokiem coraz mniej nastolatków decyduje się dołączyć do harcerstwa. Jedni cierpią z powodu nieśmiałości lub obawiają się nowego wyzwania, inni na przykład nie są wstanie wręcz się doczekać. W harcerstwie wszyscy mają równe szanse. Spomiędzy licznych pozytywów wypływających z bycia członkiem braci harcerskiej można wyszczególnić zawieranie wspaniałych przyjaźni, nauka samodzielności, uczestnictwo w wypadach na obozy lub umiejętność udzielenia pierwszej pomocy.

kliknij tutaj
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej profitów, jakie spotkają potencjalnego harcerza. Trzeba mieć w pamięci, że w życiu najtrudniejszy jest pierwszy krok, później będzie już łatwiej. Wyposażenie każdego członka harcerstwa. Wszyscy harcerze muszą być w posiadaniu kilku artefaktów. Najistotniejszy element stanowi z pewnością mundur. Reszta atrybutów jest zależna od właściwego zastępu.
harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com

Zakup wszystkich potrzebnych nam rzeczy bez konieczności wychodzenia z domu umożliwi sklep harcerski. Znakiem rozpoznawczym harcerza jest lilijka - http://www.wgl.pl/lilijka-harcerska-zhp-druty.html. Odznaka będąc symbolem wzorowanym na znaku wskazującym północ w średniowiecznych kompasach, powinna naprowadzać harcerzy na właściwą ścieżkę. Znajdziemy na niej dwie gwiazdki, które symbolizują ideały zamieszczone w Prawie i Przyrzeczeniu. Jak wiadomo, harcerstwo jest stworzone na szczytnych ideałach, braterstwie i {chęci niesienia pomocy|trosce o naturę}. Będzie to wspaniałe miejsce, w którym można spotkać zachowania powoli znikające za horyzontem kultury współczesności

Rewelacyjna kondycja oraz umiejętność organizacji. Po jakimś czasie harcerz nabiera sporo praktycznych umiejętności. (Butla turystyczna) Jest bardzo dobry w kontaktach z dziećmi, jest w stanie organizować im czas wolny.Awans i zostanie zastępowym jest szansą i umożliwia dostęp do różnych kursy podnoszących kwalifikacje.

Zabawa w harcerstwie wielu osobom uratowała życie. Można poznać wyjątkowych znajomych, niektórzy nabrali pewności siebie i najzwyczajniej odbyli fantastyczną przygodę. Piękne ideały są spotykane nieczęsto w świecie opanowanym przez {komputery|Intenet} i konsumpcjonizm, więc tym bardziej budzą szacunek.