Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/pentagram-gshock.pl/includes/menu.inc).

Zabawny sposób podsumowania naszej rzeczywistości za pośrednictwem ołówka

Pomimo że tytuł może się wydawać nieco zagadkowy, z pewnością wszyscy doskonale orientują, o co się rozchodzi.Tego typu śmieszne obrazki, bo to o nich tekst, cieszą się ostatnio wielkim powodzeniem.
Nic dziwnego - przecież żyjemy w kulturze obrazkowej.


Skórzane szelki
Author: Agata Wojtkiewicz
Source: Agata Wojtkiewicz


Rysunek satyryczny, pomimo że znany już długie dziesięciolecia, zdaje się, że nigdy wcześniej nie był tak popularny. Jest mnóstwo jego typów, zarówno jeśli rozchodzi się o stronę graficzną, jak także tekst. Śmiało można stwierdzić, że ilu artystów, tyle typów tego sposobu komentowania rzeczywistości. Jest tego także druga strona - mnóstwo artystów tak wyspecjalizowało się w takiej dziedzinie, iż uzyskali swój niepowtarzalny styl, dzięki jakiemu ją w jednej chwili rozpoznawalni przez odbiorców. Taki typ sztuki (sprawdź ofertę na touch of art pejzaż obrazy) wymaga umiejętności do błyskotliwego sformułowania przekazu oraz stanowczej kreski, jaka nie skupia się zanadto na detalu, nie tworzy skomplikowanych konstrukcji obrazowych, ale w kilku ruchach punktuje to, co najistotniejsze. Co ciekawe wcale nie ma potrzeby być wybitnym plastykiem, by robić furorę w tej dziedzinie - czasem znacznie ważniejsza jest ta warstwa językowa, a obraz (sprawdź ofertę na touchofart edward dwurnik obrazy) to tylko dodatek.


Humor rysunkowy jest tak ceniony z kilku powodów. Na pewno jest tak dlatego, że jest świeży: niemalże zawsze stanowi wesoły komentarz do bieżących wydarzeń, komentując to, co w nich najważniejsze. Oprócz tego bardzo zachęcająca jest jego forma: zwarta, treściwa, prędko zmierzająca do puenty. Lubimy humor rysunkowy bo to całkiem prosty sposób na poprawę sobie samopoczucia.
Jest ona także łatwo osiągalny - znajdziemy go w praktycznie każdym magazynie, na portalach społecznościowych, w internecie - w każdej chwili i w dowolnym miejscu da się po niego sięgnąć.