Zabrałeś się właśnie do rozliczenia PIT-a? Zobacz, jak mnóstwo dobrego możesz uczynić!

Jeżeli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, oczywiście powinieneś przeczytać nasz tekst - niestety nie dowiesz się dzisiaj z niego, jak zapłacić mniejsze podatki, jednak dowiesz się innej ważnej rzeczy - jak spowodować, żeby na cudzej twarzy pojawił się uśmiech, jednocześnie nie tracąc na tym ani złotówki.


firma - wyobrażenie
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego
Author: NOAA Photo Library
Source: http://www.flickr.com
Przekaż 1% swojego podatku na szczytne cele


Jeśli tylko rozliczasz jakiekolwiek dochody, przysługuje Ci prawo przekazania równowartości jednego procenta całego naliczonego od Ciebie podatku na wybrane szczytne cele. Teraz obiektem takiego podarunku może być praktycznie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się zatem, na co konkretnie chciałbyś przekazać pieniądze, a później sprawdź, który numer KRS powinieneś wpisać w PIT-a - właściwie każda organizacja pożytku publicznego ma nadany taki numer- organizacja pożytku publicznego.


Co na tym stracisz?


Odpowiedź jest bajecznie prosta - nic! Jeżeli nie wskażesz w rozliczeniu, na rzecz której fundacji chciałbyś przekazać pieniądze, i tak zostaną one zabrane - z tą tylko różnicą, że wtedy będą przekazane prosto do budżetu państwa jak pozostały podatek. Nie ma zatem żadnych przeciwwskazań - oczywiście od 1 podatku praktycznie żadna fundacja nie wzbogaci się nadto, jednakże gesty wielu osób dobrej woli mogą zdziałać naprawdę wiele- spójrz na to.


obrazeczek - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Co na tym zyskasz?


W tym wypadku odpowiedź także jest niesamowicie prosta - ogromną satysfakcję, iż możesz komuś pomóc. To zaledwie procent 1 podatku Twego, jednakże nawet w takich przypadkach warto go przekazywać - dla Ciebie bez wątpienia będzie to wielka radość, nie mówiąc już o podopiecznych danej fundacji. Właściwie jedyny problem może być z wyborem organizacji, na jaką chcesz przekazać gotówkę - można przecież wybrać tylko jedną. To oczywiście nigdy nie będzie łatwy wybór praktycznie dla nikogo.