Zaskoczenie jest wstępem do najwspanialszych rzeczy z fotografią włącznie.

Dzieci i ich szczerość to najbardziej wdzięczny motyw robienia fotografii. Dzieciństwo trwa zaledwie parę lat i jest niesamowicie ważne w życiu każdego człowieka. W tym krótkim okresie następuje mnóstwo zmian.

sesja dziecięca
Author: Helen Doron Early English
Source: Helen Doron Early English
Żaden inny czas nie jest tak szybki, tak obszerny i tak zasadniczy dla dalszego rozwoju człowieka. W tym czasie dzieci niebywale prędko się ewaluują i uczą nowych umiejętności a przy tym są niesamowicie delikatne (artystyczna sesja dziecięca w Warszawie). Fotografia dziecięca to temat niezwykle ruchliwy i niespokojny. Maluchy dopiero poznają środowisko. Po swojemu go przeżywają, w inny sposób go pojmują, różnie go interpretują. Zdjęcia dzieci ratują ich dzieciństwo. Świat maluchów jest bardzo różnorodny. Często zdumiewają ich przedmioty, które są najpospolitsze dla dorosłego świata. Ubierają się i obrazują różnorodne osoby. Mają swoje ukochane zabawki, które czasem zabierają w dalszą drogę życia bądź wracają do nich pamięcią z ogromnym sentymentem, kojarząc je ze wspomnieniami lat, które nigdy nie wrócą. Odkrywają swoją autonomię, próbują przekraczać swoje ruchowe i emocjonalne granice. Uczą się interakcji z otaczającym światem.
Angelka Photography - fotografia dziecięca
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Są ciekawe świata i tym co się wokół nich wydarza.Więcej na ten temat - fotografia niemowlęca (Angelka Photography to fotograf dziecięcy w Warszawie). Te ulotne chwile polegające na uchwyceniu dziecinnego zamyślenia , refleksji, rozżalenia, radości, ich niesamowita spontaniczność i te wszystkie rzeczy, które są przypisane tylko dzieciakom, trzeba mieć na uwadze fotografując dzieci. Dzieci nie wymuszają ustawiania, profesjonalny fotograf umie wiernie uchwycić ich charakter i piękno.

Dzieci są autentyzmem okoliczności. Nie ma w nich sztuczności, pozowania a pełno mimiki, której pozbywamy się wraz z dojrzewaniem. Aby nie przegapić istotnych elementów życia dzieci, trzeba je uwieczniać w postaci zdjęć. Zdjęcia dzieci tworzą ponadczasowy zapis, który można oglądać przez wiele lat. Fotografie dziecięce to najwspanialszy wkład w dorosłe życie. Będą żyły w opowiadaniach i będą przekazywane dalszym pokoleniom.