Branża gier a biznes

Księgowanie wynagrodzeń będzie dokładnie ustalone

dokumenty
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Na co powinniśmy przykładać uwagę przy prowadzeniu firmy?

Jeżeli posiadamy swoją firmę to musimy wspomnieć o tym, że jest wiele spraw, które ciągle powinny być zorganizowane w ustalonym terminie. Jeżeli spóźnimy się z jakimiś przelewami, to mamy szansę posiadać potem straszne problemy, a co się z tym wiąże, mamy szansę negatywnie wpływać na funkcjonowanie naszej firmy, przez to tak ważne okazuje się być to, żeby dokładnie zapoznać się z tymi najistotniejszymi kwestiami.

Przydatne informacje o tym, w jaki sposób rozliczyć swoje roczne dochody.

Fundusze UE
Author: Jude and Paul
Source: http://www.flickr.com
Jedną z głównych rzeczy, jaką opłacać musi każda pracująca lub zarabiająca w inny sposób osoba, są podatki. Są one obowiązkowe i raczej się przed nimi nie ucieknie, chyba że ktoś chce ryzykować działanie w szarej strefie.

Czy prowadzenie firmy w Niemczech jest prostsze niż w naszym kraju?

ekspert
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Raczej dla nikogo nie jest zagadką fakt, że w Polsce biznesmeni nie mają lekkiego życia. Przynajmniej jeśli chodzi o sprawy urzędowe. Duże koszty prowadzenia firmy czy też duża biurokracja, to zaledwie kilka przykładów.

Masa korporacji w dzisiejszych czasach zatrudnia młode oraz uśmiechnięte osoby na ważne stanowiska - przykładowo na recepcji

kurs walutowy
Author: Jon Åslund
Source: http://www.flickr.com
Przez to, że w Polsce mieszczą się siedziby wielu zagranicznych spółek, gdzie szefowie zwykle są obcokrajowcami, to nazwy stanowisk także w znacznej mierze zmieniły się na angielskie.

Jak trzebazatroszczyć się o zasoby finansowe niewielkiej spółki?

Finanse małych firm
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
Małe firmy, czasami prowadzone przez rodziny, wymagają znacznych nakładów pracy. Wyłącznie w ten sposób mogą odnieść sukces na współczesnym rynku. Jedną z priorytetowych kwestii są rzecz jasna ich finanse. Każdy właściciel musi o nie dbać w pierwszej kolejności. W jaki sposób? Co najważniejsze, dokonując mądrych wyborów.
Zakładając firmę należy zadać sobie pytanie – jakie konto firmowe dobrze jest wybrać? Uwzględnić należy opłaty, które są z nim związane i oferowane gratyfikacje.
Tags: 

Kluczowe definicje z sfery prowadzenia firmy

kalkulator
Author: Chris de Kok
Source: http://www.flickr.com
Prowadzenie biznesu wiąże się z mnogością sformułowań, które nie są zrozumiałe dla wielu z nas. Nie powinno to dziwić – bowiem na własną rękę nie prowadzimy rachunkowości, ani nie monitorujemy przemian w prawie gospodarczym. Tymczasem poznanie opisywanych pojęć może przydać się w wielorakich sytuacjach w przyszłości. W poniższym artykule znajduje się choć parę z nich. Może wszakże pozwolą na zdobycie choć podstawowej wiedzy.

Pages