kuchnia

Zapraszasz rodzinę? Urządzasz przyjęcie? Obowiązkowo kup herbatę! Ona jest przecież dobra na wszystko!

przyjaciółki przy wspólnym stole
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
Większość z nas lubi zapraszać do siebie gości, w szczególności jeśli są to bliscy dla nas ludzie, za którymi przepadamy i do których czujemy przywiązanie. Nie ma w końcu nic bardziej przyjemnego aniżeli pogawędka z kubkiem gorącego napoju. Tutaj upodobania są rozmaite. Jedni lubią czarne herbaty, inni z kolei czerwone czy zielone, a jeszcze kolejni wolą kawę. Każdy ma swoje własne smaki.

Dania z towarów, które każdy ma w kuchni - to znaczy jak stworzyć "coś z niczego".

Jedzenie na talerzu
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Zwyczajowo pamiętamy o tym, ażeby przy okazji rozmaitych świąt oraz dni prawnie wolnych od pracy wykonać większe gabarytowo zakupy żywnościowe. Jednak dla zapominalskich prawie opustoszała lodówka to nie "koniec świata". Większość osób w swoich kuchniach ma towary, z jakich można przyrządzić pożywne dania i apetyczne przekąski. Mąka, ryż, makarony, zioła, jarzyny i inne dodatki wystarczą do prostych przepisów.

Dobre garnki w każdym domu są bardzo potrzebne

garnki
Author: William Allen, Image Historian
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zależy nam na tym żeby nasza kuchnia była kompletna musimy nie zapominać o tym, żeby kupić do niej zestawy garnków. Oczywiście na początek możemy kupić jeden dobry zestaw, ale najlepiej, żeby we wszystkich domach były dwa komplety garnków. W obecnych czasach nie ma problemu z zakupem garnków, trzeba jedynie przejść się do galerii handlowej i tam możemy kupić w rozsądnej cenie zestawy garnków. Jeżeli mamy płytę indukcyjną powinniśmy kupić dobry zestaw, bo niestety normalne garnki nie nadają się do takiego urządzenia.