odsetki

Czy jest sens inwestować pieniądze w obligacje skarbowe

Notowania giełdowe
Author: NewConncet.info
Source: http://www.newconnect.info
Obligacje to jedne z papierów wartościowych, które wpuszczane są do obiegu finansowego w serii. W papierach wartościowych takich jak obligacje emitent, a więc osoba, która wypuszcza je na rynek deklaruje, że staje się dłużnikiem obligatariusza a przez to zobowiązuje się do zrealizowania konkretnego świadczenia.

O jakich szczegółach obowiązkowo musi pamiętać nowy przedsiębiorca?

podatek - tax
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Założenie własnej działalności gospodarczej to pragnienie wielu ambitnych osób, jakie pragną stać się kompletnie niezależne pod względem finansowym. Najczęściej to właśnie one decydują się na porzucenie swojego miejsca zatrudnienia na stabilnym etacie, aby móc rządzić otworzoną firmą. Jest to z pewnością niezmiernie zuchwały krok, na jaki stać tylko nielicznych.

Standardowa udręka czyli rozliczenie się z US. O czym nie zapomnieć i z czego czerpać wiedzę?

podatki
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych obowiązków każdego dorosłego Polaka jest oddanie zeznania podatkowego za zeszły okres rozliczeniowy. To, jaki formularz będzie właściwy, zależy od konkretnej formy opodatkowania. Najpopularniej wypełnianym papierem jest znany wszystkim PIT 37. Niezłożenie wspomnianego rozliczenia do fiskusa w odpowiednim terminie, więc do 30 kwietnia roku następnego, wiąże się z popełnieniem wykroczenia urzędowego, zagrożonego karą pieniężną.

Nie uiściłeś podatku na czas? Spożytkuj kalkulator odsetek od zaległości podatkowych

wizerunek - firma
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com
Podatkowa zaległość pojawia się wówczas gdy zaległy podatek nie został opłacony w wyznaczonym czasie, a także niezapłacona była zaliczka czy też rata podatku.


Gdy czas uiszczenia podatku nie zostanie dotrzymany, trzeba liczyć się z powstaniem podatkowej zaległości.