informatycy

Garść refleksji na temat tradycyjnych pecetów i informatyzacji, która obejmuje coraz więcej dyscyplin człowieczej egzystencji

płyta główna komputera
Author: Gareth Halfacree
Source: http://www.flickr.com
Komputery bywają współcześnie w tak powszechnym użytku, że w każdym lokalu użytkowym jest chociaż jeden taki sprzęt, a czasem nawet każdy z lokatorów posiada swoją własną maszynę. Rozwój technologiczny przyczynił się do tego, że współczesny komputer przybiera coraz bardziej mikroskopijne rozmiary: jeżeli przed dekadami przypominał ogromną szafę na okrycia wierzchnie, to obecnie bez problemu zmieści się nawet w chłopięcej kieszeni. Pecety, które jeszcze przed dziesięcioleciem były ustawiane na biurkach większości uczniów, teraz są zamieniane na podręczne smartfony i oczywiście mają o wiele większy potencjał niż ich mechatroniczni poprzednicy.

Co zrobić by otworzyć swoje pogotowie komputerowe na terenie miasta Gdańsk?

płyta główna w komputerze
Author: Cory M. Grenier
Source: http://www.flickr.com
Komputery są aktualnie czymś standardowym. Czyli trudno trafić już na taką firmę, która nadal nie używa komputerów. Zapewne może kilka lat temu to było częste, ale w tym momencie ciężko prowadzi się bardziej poważniejsze firmy właśnie bez komputerów. Jednakże chociaż komputery są niezmiernie pomocne, sprawiają, że możemy o wiele lepiej funkcjonować, to niewątpliwie są w wielu przypadkach trudne do zrozumienia. Poza tym pewne zagadnienia komputerowe tak czy siak nie powinny być ogarniane przez laika.